В момента междуведомствената работна група, ангажирана с въвеждането на спешна медицинска помощ по въздух, работи в посока да имаме сформирани медицински екипи и изградена инфраструктура преди у нас да пристигнат първите хеликоптери.
Инициативата е на Държавната агенция за закрила на детето.
В резултат ще се подобрят възможностите за диагностика и лечение на детските и онкологични заболявания и ще бъдат осигурени по-добри условия за труд на персонала на лечебното заведение.